METCHEM

O nas

Nasza historia sięga 1981 roku kiedy to powstały zakłady w Kętach i  Wadowicach, które rozpoczęły produkcję m.in. doniczek, świeczników, drobnego sprzętu oraz części do AGD, rowerów oraz wytwarzanie zniczy, a już trzy lata później nawiązaliśmy współpracę z przemysłem motoryzacyjnym. W 1984 roku firma rozpoczęła dostawy do ówczesnej Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku – Białej i Tychach (Obecnie Stellantis). Współpraca ta trwa do dzisiaj.

Produkcja dla rynku motoryzacyjnego znacząco przyczyniła się do unowocześnienia naszej technologii produkcji oraz podjęcia się wykonywania coraz trudniejszych jakościowo wyrobów. Doświadczenia uzyskane podczas produkcji wyrobów segmentu motoryzacyjnego wykorzystane zostały dla zwiększenia asortymentu w coraz bardziej zaawansowanych i rozwijających się produktach dla AGD i urządzeń elektrotechnicznych.

Obecnie METCHEM to nowoczesna wtryskownia, posiadająca ponad 40 maszyn wraz z niezbędną infrastrukturą, zatrudniająca 190 pracowników, których kwalifikacje i zaangażowanie stale podnosimy. Obiekt o powierzchni 14.000 tys. m2 zapewnia najwyższe standardy produkcyjne i magazynowe.

Produkowane przez nas wyroby wysyłamy do 27 krajów, zlokalizowanych na 5 kontynentach.

 

Historia

Polityka jakościowa

Jesteśmy certyfikowani według standardu IATF 16949 (wcześniej ISO/TS) nieprzerwanie od 2003r. Wdrożony w naszej firmie system daje Klientowi gwarancję zachowania najwyższych standardów jakościowych wymaganych przez branżę automotive.

Polityka środowiskowa

Intencją polityki środowiskowej naszej Firmy jest to, aby we wszystkich działaniach nastawionych na sprawną i komfortową obsługę naszych Klientów, w jak najmniejszym stopniu negatywnie oddziaływać na elementy środowiska, w jakich funkcjonujemy. Aby temu sprostać w swojej działalności opieramy się na zasadach systemu zarządzania środowiskiem ISO 14001, który wdrożyliśmy już w 2013 roku. 

Kodeks etyczny

W swojej codziennej pracy stosujemy zasady wewnętrznego Kodeksu Etycznego, który stanowi dla nas wzorzec postępowania w stosunku do współpracowników, przełożonych, a także Partnerów biznesowych i organizacji pozabiznesowych.

Społeczna Opowiedzialność

Od początku naszej działalności wartości Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) były dla nas bardzo ważne. W swoich działaniach zawsze uwzględniamy interesy społeczne, aspekty środowiskowe i relacje z różnymi grupami interesariuszy, w szczególności z pracownikami. Angażujemy się w działalność społeczną poprzez wspieranie kultury, sportu, nauki i edukacji, m.in. jesteśmy dumnym partnerem Fundacji Campus Bemke.